Platja d’Es Pujols

Pláž Platja d’Es Pujols se nachází přímo v turistickém letovisku Es Pujols a navštěvují ji všichni ti, kteří jsou v této oblasti ubytováni. Písečnou pláž s jemným, zlatým pískem odděluje od okolní hotelové zástavby pěší promenáda, na které najdete desítky barů, kaváren, restaurací, obchůdků a večer se tady koná hippie trh. Pláž je velmi dobře dostupná a vybavena veškerými službami, tyrkysové moře je křišťálově čisté a mělké, ideální pro děti. Z Platja d’Es Pujols je výhled na malinkaté ostrůvky Illa de l’Àguila, Illa des Fonoll Marí, Illa Plana a Illa de s’Aigua Dolça, některé jsou tak blízko pobřeží, že k nim můžete i doplavat. Na pláži v Es Pujols můžete vidět i tzv. escars, původní suché doky pro rybářské čluny, narazíte na ně na mírně vyvýšených kamenitých místech, které dělí pláž v Es Pujols na několik menších zátok.


Velikost: 690 metrů dlouhá a 25 metrů široká pláž
Poloha: Sever ostrova Formentera
Nejbližší město: Es Pujols 0 km
Jak se dostat na pláž: Autem, linkovým autobusem (autobusová zastávka je asi 200 metrů od pláže), na motocyklu, na kole, pěšky.
Parkování: Bezplatné parkování v blízkosti pláže
Typ pláže: Přírodní pláž s jemným, zlatým pískem
Mořské dno: Písečné mořské dno s normálním sklonem
Životní prostředí: Rezidenční
Obsazenost: Vysoká
Vybavení: Lehátka a slunečníky (za poplatek), bezbariérový přístup pro osoby tělesně postižené, plavčík, půjčovna šlapacích člunů, sportovní centrum, obchůdky s plážovými potřebami a suvenýry na promenádě.
Kam na jídlo a pití: Množství barů, restaurací a kaváren
Aktivity: Relaxace, plavání, široká nabídka vodních sportů (vodní lyže, jízda na „banánu“, škola surfování…), neoficiální nudistické zóny.
Pro koho je vhodná: Pro rodiny s dětmi, milovníky vodních sportů, zábavy a všechny ty, kteří ocení, když mají veškerý servis na dosah ruky.

Naše tipy:
❤ Es Pujols je snad jediné místo na ostrově, kde se odehrává nějaký noční život. Zajít můžete do známé diskotéky Xueño, kde sem tam hrají i známí Dj´s z Ibizy nebo do některých discobarů (Pachanka, Bananas & Co).