Platja de Ses Illetes

Nejoblíbenější pláž na Formenteře, Platja de Ses Illetes, se nachází na severu ostrova, na západní straně výběžku Trucadors. Zcela přírodní pláž s jemným, bílým pískem je lemována chráněnými dunami a omývá ji křišťálově čisté, do tyrkysova zbarvené moře. Celá oblast je součástí přírodní parku Ses Salines. Z pláže je krásný výhled na ostrov Ibiza a také na nedaleký, jen 150 metrů vzdálený ostrůvek Espalmador. Ses Illetes byla pro kvalitu a čistotu pláže i moře oceněná modrou vlajkou. Je to oficiální nudistická pláž na Formenteře.

Velikost: 500 metrů dlouhá a až 50 metrů široká pláž
Poloha: Sever ostrova Formentera
Nejbližší město: La Savina 4km
Jak se dostat na pláž: Autem, linkovým autobusem (autobusová zastávka je asi 500 m. od pláže), na motocyklu, na kole.
Parkování: Parkování před vstupem na pláž, musíte projet bránou a zaplatit poplatek (6 € za auto).
Typ pláže: Přírodní, bílý písek jemného zrna
Mořské dno: Písečné mořské dno s mírným sklonem.
Životní prostředí: Přírodní
Obsazenost: Vysoká
Vybavení: Lehátka a slunečníky (za poplatek), bezbariérový přístup pro osoby tělesně postižené, plavčík a záchranáři, pronájem šlapacích člunů, toalety v restauraci
Kam na jídlo a pití: několik restaurací a barů (většinou vyšších cenových kategorií)
Aktivity: relaxace, plavání, široká nabídka vodních sportů, potápění, šnorchlování, procházky po pláži až na konec výběžku Trucadors
Pro koho je vhodná: Pro všechny ty, kteří chtějí být na očích, tato pláž je stále nejvíc „in“ a míří sem i známé celebrity.

Naše tipy:
• Mnohem klidnější a stejně tak krásná, je pláž Platja de Llevant, ležící na východní straně výběžku Trucadors, od Ses Illetes ji vlastně oddělují jen písečné duny s chráněnou vegetací.
• Ostrůvek Espalmador, který je od nejužšího konce výběžku Trucadors vzdálen jen 150 metrů, je v soukromém vlastnictví. Pláže jsou však veřejnosti přístupné. Nejznámější je pláž Platja de S’Alga, která leží v zátoce, kde mohou bezpečně přistávat lodě. Loď, která Vás pohodlně dopraví na Espalmador, vyplouvá v pravidelných časových intervalech z přístavu La Savina.