Platja de Migjorn

Nejdelší pláž na Formenteře, téměř 6 kilometrů dlouhá Platja de Migjorn(v českém překladu Jižní pláž), se nachází na jihu centrální části ostrova, táhne se od mysu Cap de Barbaria téměř až k La Mola. Tvoří ji zátoky s jemným, bílým pískem, které se střídají se skalnatými oblastmi. Západní část Platja de Migjorn začíná u Es Mal Pas, pokračuje ke Ca Marí, Es Còdol Foradat, Es Valencians a končí na východě u pláží Platja des Arenals a Platja des Copinar. Pláž je tak dlouhá a rozmanitá, že si tady opravdu každý najde své oblíbené místo. Rodiny s dětmi vyhledávají spíše dobře dostupné a službami vybavené pláže v blízkosti malých rezortů, nudisté a ti, co mají rádi přírodu a klid, zase naopak volí odlehlé úseky mezi průzračným mořem a písečnými dunami se středomořskou vegetací.


Velikost: Až 6000 metrů dlouhá a až 40 metrů široká pláž
Poloha: Jih centrální části ostrova Formentera
Nejbližší město: Sant Francesc Xavier 2 km
Jak se dostat na pláž: Autem, linkovým autobusem (od zastávky pěšky k pláži), na motocyklu, na kole, pěšky. Odbočky k jednotlivým plážím ze silnice PM-820, dobře značeno.
Parkování: Parkování v blízkosti pláže, většinou zdarma.
Typ pláže: Přírodní, bílý písek jemného zrna a skalnaté oblasti.
Mořské dno: Písečné, v některých místech i skalnaté mořské dno, mořská tráva, v západní části pláže řasy, mírný až střední sklon.
Životní prostředí: Přírodní
Obsazenost: Střední až vysoká
Vybavení: Na plážích v blízkosti turistických rezortů jsou k dispozici lehátka a slunečníky (za poplatek), vodní sporty a během sezóny jsou pláže pod dohledem plavčíka. Ostatní části pláže jsou bez služeb.
Kam na jídlo a pití: Bary a restaurace v turistických rezortech, plážové bary v různých částech pláže, najdete tady i proslulá chirinqita Pirata Bus, Blue Bar a bar Lucky.
Aktivity: Relaxace, plavání, šnorchlování, potápění, rybaření
Pro koho je vhodná: Pro všechny, každý si tu najde přesně to místo, po jakém touží.

Naše tipy:
• Prohlédněte si obrannou věž Torre del Pi des Català, nazývanou též Torre de Migjorn, v západní části pláže Platja de Migjorn – nad Es Mal Pas (230 metrů od pláže).