Platja de Llevant

Překrásnou, písečnou pláž Platja de Llevant, najdete na severu ostrova Formentera, na východní straně výběžku Trucadors. Panenská pláž patří do přírodního parku Ses Salines a je zcela nedotčená. Spolu s pláží Platja de Ses Illetes, která se nalézá na západní straně výběžku Trucadors, se řadí k těm nejoblíbenějším plážím na Formenteře. Na Platja de Llevant však naleznete i klidná zákoutí, snad právě proto je vyhledávána nudisty a je považována za neoficiální nudistickou pláž.


Velikost: 1500 metrů dlouhá a až 90 metrů široká pláž
Poloha: Sever ostrova Formentera
Nejbližší město: Es Pujols 3 km
Jak se dostat na pláž: Autem, na motorce, na kole, pěšky.
Parkování: Placené parkoviště pro auta a motocykly je před vstupem na pláž.
Typ pláže: Přírodní, bílý písek jemného zrna; v některých místech skalnaté oblasti u břehu moře
Mořské dno: Písečné, místy kameny a mořská vegetace, mírný sklon.
Životní prostředí: Přírodní
Obsazenost: Vysoká
Vybavení: Lehátka a slunečníky (za dost vysoký poplatek), plavčík
Kam na jídlo a pití: Plážový bar Tanga, kde připravují především ryby a mořské plody, další restaurace a bary jsou na blízké pláži Platja de Ses Illetes (vyšší cenové kategorie)
Aktivity: Relaxace, plavání, plážový volejbal, vodní sporty, jízda na šlapacích člunech, škola plachtění, procházky po pláži až na konec výběžku Trucadors
Pro koho je vhodná: Pro milovníky panenských pláží bez zástavby, pro nudisty.

Naše tipy:
• Pláž je velmi dobře pěšky dostupná z letoviska Es Pujols, pokud přijdete pěšky nebo přijedete na kole, nebudete musrt platit poměrně vysoký poplatek za parkovné.
• Pokud budete na pláži s dětmi, buďte obezřetní, v moři u Platja de LLevant se při větrném počasí tvoří větší vlny.
• Nezapomeňte na slunečník, na pláži není nikde stín.
• Restaurace, bary a chirinquita na výběžku Trucadors jsou hodně drahé, jestli nechcete moc utratit, vezměte si s sebou raději vlastní jídlo a pití.
• Na ostrůvek Espalmador, který spatříte z nejsevernější části výběžku Trucadors, se dostanete lodí z přístavu La Savina. Přestože je Espalmador soukromým vlastnictvím, jeho pláže jsou veřejnosti přístupné.