Doprava po Formenteře

Po ostrově Formentera se dá cestovat autobusy, taxíky, auty, na skútru, motocyklu nebo čtyřkolce. Jedním z oblíbených způsobů, jak se pohybovat po ostrově, je jízda na kole. Ostrovní rada Consell Insular de Formentera velmi podporuje ekologickou dopravu po ostrově, aby se zachovalo co nejčistší přírodní prostředí Formentery. V poslední době na ostrově přibývá stále více elektrokol, elektroskútrů a k přírodě šetrných automobilů.

Autobusy
Línea 1: La Savina – Es Pujols
Línea 2: La Savina – La Mola
Línea 3: La Savina – Platja de Ses Illetes – Es Pujols – La Savina (jednou denně autobus zajíždí až k majáku Far de le Mola)
Línea 5: Sant Francesc – Cala Saona
Línea 6: Sant Francesc – Es Pujols
Línea 7 : Hotel Riu, Mar i Land (La Mola) – La Savina
tel. (+34) 971 323 181

Taxi
Stanoviště taxíků jsou v přístavu La Savina, ve městě Sant Francesc a v letovisku Es Pujols. Z jiných obcí si budete muset zavolat taxi přes telefon. Ceny jízdného jsou pevně dané a jelikož Formentera je malý ostrov, částka není příliš vysoká. Za nejdelší vzdálenost, z přístavu La Savina do La Mola zaplatíte asi 30 €.
La Savina (+34) 971 322 342
Sant Francesc (+34) 971 322 016
Es Pujols (+34) 971 322 342

Vodní taxi mezi Formenterou a Ibizou
Taximar – funguje 24 hodin denně, od 4 do 11 osob, info na tel. 902 877 180
Salao – k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, info na tel. (+34) 609 847 116

Půjčovny aut, skútrů, motocyklů, čtyřkolek a jízdních kol
Velká většina půjčoven má své kanceláře přímo v přístavu La Savina, další najdete v turistických rezortech. Půjčení auta na Formenteře je mnohem dražší než na ostatních Baleárských ostrovech, absolutně nejvyšší ceny zaplatíte od poloviny července do konce srpna. Včasnou on-line rezervací si zajistíte nejen to, že auto budete mít skutečně k dispozici i v hlavní sezónu, ale většina autopůjčoven Vám poskytne při on-line rezervaci slevu. Podmínky pro půjčení aut, skútrů a motocyklů se v jednotlivých autopůjčovnách liší (a to i podle věku řidiče a řidičských zkušeností). Proto si prosím vždy dopředu a důkladně prostudujte podmínky dané autopůjčovny. Zejména se informujte, zda je v ceně zahrnuto pojištění, kolik bude Vaše spluúčast v případě poškození auta a jakou částku musíte poskytnout jako kauci.
Horské kolo od 6 – 10 €/den
Elektrokolo od 24 €/den v hlavní sezónu
Skútr od 20 – 30 €/den (v závislosti na sezóně)
Motocykl od 31 – 41 €/den (v závislosti na sezóně)
Auta kategorie A (Fiat Panda) v hlavní sezónu cena od 75 €/den